× Komputery, ciekawe gadżety, telefony, internet, sieci komputerowe, programy i języki programowania. Do dyskusji na te i im pochodne tematy zapraszamy w tym właśnie miejscu.

Pytanie Głosy IVONA

2011/08/21 11:21 #1 przez Patryk Doering
Głosy IVONA was created by Patryk Doering
IVONA Software tworzy i rozwija oprogramowanie komputerowe w zakresie syntezy mowy na najwyższym światowym poziomie. Produkty firmy wyróżniają się innowacyjnymi i niestandardowymi rozwiązaniami technicznymi, dzięki czemu są wdrażane w najbardziej zaawansowanych technologicznie przedsięwzięciach.

Firmę założyli w 2001 roku dwaj absolwenci Politechniki Gdańskiej, Łukasz Osowski i Michał Kaszczuk. W 2011 roku pierwotna nazwa firmy (IVO Software) została zmieniona na IVONA Software.

Firma koncentruje się na tworzeniu aplikacji wykorzystujących algorytmy syntezy mowy w oparciu o elementy sztucznej inteligencji i mowy ludzkiej, jako interfejsu komunikacji z komputerem. Firma nieustannie inwestuje w prace badawczo-rozwojowe, wyznaczając nowe trendy i kierunki rozwoju na tym polu, a tworzone przez nią rozwiązania charakteryzują się dużym stopniem innowacyjności.

Firma tworzy i rozwija wielokrotnie nagradzany na świecie syntezator mowy IVONA TTS (ang. Text-to-Speech) - program zmieniający tekst na mowę. Jego możliwości technologiczne, wysoka jakość mowy porównywalna z mową ludzką, różnorodność głosów, kodeków i licencji sprawia, że korzystają z niego zarówno duże korporacje, jak i małe firmy.

Syntezator mowy IVONA ma szerokie spektrum zastosowań. Pozwala m.in. na udźwiękawianie: multimediów, serwisów WWW, systemów IVR i rozgłoszeniowych, urządzeń elektronicznych i mobilnych, aplikacji i systemów informatycznych.

Towarzyszy ludziom w ich życiu zarówno w biznesie, jak i rozrywce, edukacji czy codziennej komunikacji. Umożliwia łatwiejszą pracę z komputerem, szczególnie osobom niedowidzącym i niewidomym.

P.S. Jeśli eSpeak, dostępny razem z NVDA Ci nie odpowiada możesz skorzystać z innego syntezatora mowy. Polecam głosy IVONA. To najlepsza na świecie jakość mowy w rozsądnej cenie.

Pozdrawiam słonecznie
Patryk Doering

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2011/08/23 17:39 - 2011/08/23 19:02 #2 przez Adrian Potrzebowski
Replied by Adrian Potrzebowski on topic Głosy IVONA
Witam.

Syntezator jest rzeczywiście dobry. Polacy są w tym dobrzy nie ma co ukrywać.

Jednak moim zdaniem naprawdę dobrymi i o jakości brzmienia porównywalnej z mową ludzką możemy mówić tylko o najnowszych produktach tej firmy, czyli o głosach obcojęzycznych np.: angielskich, francuskich itp. Słuchałem próbki głosów walijskich i angielskiego walijskiego i te to naprawdę brzmią bardzo naturalnie i aż się zdziwiłem, że to nie człowiek.

Niestety jednak muszę zauważyć z przykrością, że producent jakoś odpuścił sobie dalszy rozwój polskich głosów. Nie tylko zaprzestał tworzenia nowych, ale i jakiegoś znaczącego rozwoju już istniejących. Mam nadzieję jednak, że się to zmieni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2011/08/25 09:32 - 2011/08/26 07:00 #3 przez Ufol
Replied by Ufol on topic Głosy IVONA
Ze smutkiem muszę zgodzić się z przedmówcą. Obecnie większość produktów Ivony jest sprzedawanych za granicą. To też nie opłaca się im unowocześniać polskich głosów. O ile Maja i Jan brzmią w miarę ludzko, to Ewa i Jacek to typowe syntetyki. Szkoda, że po raz kolejny polska myśl techniczna nie została zauważona przez władze. Nie wypromowano tego sukcesu należycie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2011/08/26 07:27 #4 przez Patryk Doering
Replied by Patryk Doering on topic Głosy IVONA
W moim uchu najlepiej brzmi głos Mai. Głos Jan brzmi troszeczkę jak Giertych :), Ewa i Jacek robiły wrażenie jakiś czas temu. Obecnie przyznać należy, że różnica między pierwszą parą polskich głosów Ewą i Jackiem a młodszą, nowszą parą Mają i Janem jest faktycznie zauważalna.

W dodatku bawi mnie tendencja ustawiania do nienaturalnie wolnego tępa mówienia w systemach IVR Ewy i Jacka. W sytuacji takiej dla nawet niewprawnego ucha wyczuwalnym na pierwszy jego rzut jest to, że mówi to głos komputerowy a nie jest to miła pani czy pan z krwi i kości.

Cóż, może jesteśmy zbyt wybredni?
Ja z miłą chęcią w portfolio głosów Ivona usłyszę kolejną parkę syntezatorów mówiących w języku polskim. Miłe dla ucha głosy dziewczyny i chłopaka tak w granicy wieku 18 - 21 lat.

A niżej tekst ze strony Ivona.

Polski syntezator deklasuje gigantów IT

Niezależny raport przygotowany przez amerykańską organizację Voice Information Associates wskazuje syntezator mowy IVONA, jako zdecydowanie najdokładniejszy wśród komercyjnych produktów firm takich jak Microsoft, AT&T, Nuance czy Loquendo.

W raporcie organizacji Voice Information Associates i magazynu ASR News przetestowano produkty dziesięciu firm liczących się na światowym rynku w dziedzinie Text-To-Speech (TTS): Microsoft, Nuance, AT&T, Loquendo, Acapela Group, Cepstral, CereProc, NeoSpeech i SVOX. Badania podzielono na siedem różnych kategorii związanych z dokładnością wymowy: interpretacja liczebników, homografów, wyrażeń obcojęzycznych, akronimów, skrótów, nazw i adresów - łącznie kilka tysięcy najtrudniejszych zwrotów. W pięciu z tych kategorii IVONA zdobyła najwyższe noty, z łącznym wynikiem 94,5 proc. To o 22 punkty procentowe więcej niż średni wynik pozostałych badanych produktów. Szczegółowe wyniki i ranking dostępne są na stronie ASR News: www.asrnews.com/TTS_acc_website.pdf .

- Od dziesięciu lat, rozwijając naszą technologię, skupiamy się na naturalności i dokładności mowy. - powiedział Michał Kaszczuk, Wiceprezes IVONA Software, Dyrektor Działu R&D - O becnie synteza mowy staje się kluczowym elementem w urządzeniach i aplikacjach mobilnych. Cieszy nas, że możemy oferować IVONA Text-To-Speech firmom na całym świecie i obserwować jak szybko rośnie liczba jego użytkowników.

Voice Information Associates i ASR News są wiodącymi branżowymi wydawcami, koncentrującymi się na technologii rozpoznawania i syntezy mowy. Ranking „Text-To-Speech Accuracy Study 2011” jest najbardziej kompleksowym porównaniem syntezatorów mowy dostępnych na rynku.

- Wyniki raportu jednoznacznie wskazują, że IVONA dostarcza jedną z najbardziej zaawansowanych technologii Text-To-Speech na globalnym rynku - powiedział Walter Tetschner, redaktor ASR News, autor raportu.

Jakości syntezatora mowy IVONA dowodzą nie tylko wyniki badań ASR News, ale również sukcesy na komercyjnym rynku. Deweloperzy desktopowych i mobilnych aplikacji pracują nad nowymi produktami wykorzystującymi syntezę mowy. Dzięki inicjatywie „IVONA for Developers” twórcy mogą łatwo korzystać z chmury serwerów lub bibliotek SDK. Od kilku dni głosy IVONA dostępne są również na platformie Android, gdzie zgromadziły już grono ponad 10 tysięcy użytkowników.

Pozdrawiam słonecznie
Patryk Doering

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2012/03/23 21:44 #5 przez Patryk Doering
Replied by Patryk Doering on topic Głosy IVONA
Do rodziny głosów Ivona dołączył nowy, piąty już głos polski. Do Ewy i Mai, Jacka i Jana dołączyła Agnieszka. Przyjemny, ciepły głos młodej kobiety. Myślę, że wypełnia lukę między 20-latką Mają a 40-latką Ewą :) . To tak na moje ucho. Link do serwisu Ivona w lewym menu. Zapraszam do testowania.

Pozdrawiam słonecznie
Patryk Doering

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2015/02/13 10:50 #6 przez Marcin Kurzajewski
Replied by Marcin Kurzajewski on topic Głosy IVONA
Fajnie, że polska firma się rozwija i daje radę. Ech, gdyby były tu warunki dla przedsiębiorców, wyglądałoby to zupełnie inaczej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Patryk Doering

Filmy o NVDA

Pokaż wszystkie filmy