× Dyskusje na tematy związane bezpośrednio z serwisem Polskiej Społeczności NVDA. Ogłoszenia, propozycje zmian, sugestie odnośnie rozwoju serwisu.

Pytanie Zmiany w serwisie NVDA.PL

2016/10/24 00:05 #1 przez Patryk Doering
Zmiany, zmiany, zmiany :)

Z przyjemnością donoszę o modyfikacjach w serwisie Polskiej Społeczności NVDA. Wprowadzone zmiany mają na celu ułatwienie korzystania z serwisu i zachęcenie do korzystania z jego możliwości większej liczby użytkowników NVDA i przyjaciół wspierających rozwój programu.

Całość serwisu korzysta od teraz z certyfikatu SSL, który dba o zabezpieczenie transmisji danych. Została przebudowana strona główna, tak by zachęcać do rejestracji. Użytkownicy zarejestrowani w serwisie po wejściu na stronę główną znajdą się na stronie ze strumieniem aktywności. W tym miejscu podobnie jak na Facebooku czy Google+ można zapoznać się z ostatnimi aktywnościami w serwisie, zostały ulepszone strony profili użytkowników etc.

Funkcjonalność jest znacznie bogatsza niż jeszcze kilka dni temu. Zachęcam do odkrycia wszystkich możliwości i do nadsyłania uwag: co zmienić, poprawić, dodać, na jakich funkcjonalnościach Wam zależy etc. Przyda się każda konstruktywna wiadomość z Waszej strony, która pozwoli na usprawnienie serwisu. Niech NVDA.PL stanie się przyjaznym miejscem na dyskusję i poznawanie nowych ludzi, dobrą rozrywkę jak i poznawanie możliwości czytnika ekranu NVDA.

W drodze nowe aktualizację serwisu. Trwają pracę nad Akademią Dostępności NVDA czy funkcjonalnością grup. Pozdrawiam ciepło i zachęcam do dodawania uwag np. na forum w tym temacie.

Pozdrawiam słonecznie
Patryk Doering

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2016/11/04 20:22 #2 przez Karolina Bracka
Hej Patryk.

Efekt jest naprawdę fajny. Bez żadnych problemów udaje się mi korzystać z forum, ustawień profilu i innych opcji. Nawigacja po stronie i jej dostępność jest dobrze pomyślana. Popieram pomysł z Akademią Dostępności NVDA. Rozumiem, że będzie można uczyć się w tym miejscu jak efektywnie korzystać z programu. Myślę, że dobrze kombinujesz z przyszłością stronki. Pomyśl jak zachęcić do działania inne osoby, które korzystają z NVDA.

Powodzenia!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2016/11/05 14:38 #3 przez Patryk Doering
Dzięki Karola za wyrazy uznania i uwagi.

Tak, w akademii będzie można nauczyć się jak efektywnie korzystać z różnych programów, stron internetowych etc do których dostępność zapewnia czytnik ekranu NVDA.

Pozdrawiam słonecznie
Patryk Doering

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2017/11/01 17:41 #4 przez Patryk Doering
Zmiany, poprawki i ulepszenia w Polskim Centrum NVDA. Sporo rzeczy zostało już pozytywnie zakończonych, a jeszcze większa paczka nowości jest w drodze :). Ale do rzeczy.

Z przyjemnością informuję, że od teraz w serwisie można zakładać konta przy wykorzystaniu uwierzytelnienia przez Facebook, Google i Twittera. Czyli rejestracja została uproszczona tak bardzo, jak to tylko możliwe. A wszystko dla wygody szanownych użytkowników. Oczywiście uproszczenie rejestracji idzie pod rękę z uproszczeniem procesu logowania. Klik, klik i gotowe.

W tym miejscu garść kilku istotnych spraw.

Jeśli mamy już konto w serwisie NVDA.PL i chcemy logować się przy użyciu jednego wybranego lub dowolnego z dostępnych serwisów społecznościowych, to proszę na początek zalogować się w tradycyjny sposób z wykorzystaniem swojego loginu i hasła konta NVDA.PL. Po zalogowaniu przechodzimy na stronę: www.nvda.pl/profil/powiazane-konta (opcja dostępna w menu Profil -> Powiązane konta) i łączymy nasze konto NVDA.PL z serwisami przy pomocy których chcemy logować się w serwisie. Po powiązaniu konta w serwisie NVDA.PL z Facebookiem, Google i Twitterem możemy logować się już przy ich wykorzystaniu.

Jeśli mamy już swoje konto w Polskim Centrum NVDA to z pierwszego logowania przy użyciu jednego z dostępnych serwisów społecznościowych proszę korzystać tylko jeśli adresy e-mail w NVDA.PL i w serwisie zewnętrznym są identyczne. Dla przykładu, jeśli w NVDA.PL przy rejestracji w tradycyjny sposób został podany adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., i taki adres e-mail pokrywa się z tym na koncie użytkownika Google, to może się on zalogować na swoje konto w NVDA.PL przy użyciu Google. Jeśli adres e-mail w serwisie wykorzystywanym do logowania będzie różny, od tego zapisanego na koncie użytkownika NVDA.PL wówczas w serwisie NVDA.PL zostanie utworzony nowy profil. Dojdzie do duplikowania kont użytkowników. A tego nie chcemy.

Szybka rejestracja i jeszcze szybsze logowanie to nie jedyne nowości. Strony Polskiego Centrum NVDA ładują się teraz 6 razy szybciej. To dzięki wdrożonym optymalizacją. Kolejne są w drodze. Wdrożony został nowy szablon graficzny. Jest znacznie przejrzyściej i wygodniej. Udostępniony został nowy mechanizm wiadomości prywatnych. Teraz jest to forma chatu. Stworzone zostały dodatkowe mechanizmy budowy społeczności i wiele więcej. Zachęcam do testowania i przesyłania ewentualnych uwag. Kolejne nowości już w drodze :).

Pozdrawiam słonecznie
Patryk Doering

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Patryk Doering

Filmy o NVDA

Pokaż wszystkie filmy