× Dyskusje na tematy związane bezpośrednio z serwisem Polskiej Społeczności NVDA. Ogłoszenia, propozycje zmian, sugestie odnośnie rozwoju serwisu.

Pytanie Instrukcja dla developerów

2015/06/23 10:06 #1 przez Dawid Robert
Dzień dobry,
od paru dni zajmuje się poprawą czytelności strony dla screen reader'ów. Zacząłem przygodę z NVDA jednak natrafiam na różne problemy względem różnych przeglądarek. Czy planujecie (a może już istnieje) stworzenia czegoś w rodzaju instrukcji dla developerów jak mają tworzyć poszczególne elementy by były czytane przez Wasz program ? Co robić, czego nie robić, czego unikać za wszelką cenę :)

Byłaby to z pewnością przydatna rzecz, która pomogła by tworzyć większą ilość portali odpowiednio przygotowanych pod czytelność dla osób niedowidzących.

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2015/06/23 11:11 #2 przez Patryk Doering
Witam.

Zasada jest dosyć prosta. Tworząc serwisy WWW należy ściśle trzymać się wytycznych WCAG 2.0. Stworzona zgodnie z wytycznymi strona internetowa będzie dostępna dla np. czytników ekranowych a dzięki temu i dla osób z dysfunkcją wzroku.

Stosowanie nagłówków H1 - H6, opisów ALT dla grafik etc. Wszystko to wpływa na dostępność serwisu WWW. Dokumentacja WCAG 2.0 w bardzo szczegółowy sposób opisuje zasady tworzenia dostępnych stron internetowych.

wcag20.widzialni.org

dostepnestrony.pl/artykul/wcag-2-0-w-skrocie/

Dokumentacja NVDA dla developerów dostępna jest w języku angielskim.

Pozdrawiam słonecznie
Patryk Doering

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Patryk Doering

Filmy o NVDA

Pokaż wszystkie filmy