× Pomoc w obsłudze NVDA, instalacji programu, konfiguracji i użytkowaniu.

Pytanie Jak dodać głosy Ivona do NVDA?

2012/03/23 12:14 - 2013/05/01 11:15 #1 przez Jozef
Witam,

Jak dodać głos Ivona? Jakie są instrukcje? Tu na forum wyczytałem że można dodać głosy Ivona.

Niestety nikt nie napisał jak to zrobić, czytałem instrukcję użytkownika i nie znalazłem. Próbowałem też szukać w Googlach i też nic.

Mam zainstalowaną najnowszą wersję NVDA. Zainstalowałem także Expressivo i dwa głosy Ewa i Jacek.

W programie nie widzę nigdzie opcji jak zaimportować te głosy, w "Ustawienia > Ustawienia głosu > Wariant" nie widzę nigdzie Ewy ani Jacka, nie wykryło automatycznie, a ręcznie nie mam pojęcia jak dodać te głosy.

Proszę o pomoc,
Józef.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2012/03/23 12:47 - 2013/05/01 11:17 #2 przez Patryk Doering
Witam.

Jeśli mamy zainstalowany głos Ivona i jest on poprawnie aktywowany, nie wygasła jego testowa 30 dniowa wersja to w NVDA uruchamiamy go w następujący sposób:

1. NVDA - "Ustawienia -> Syntezator" i wybieramy "Microsoft Speech API Version 5". Następnie "OK".
2. W NVDA - "Ustawienia -> Ustawienia głosu" i teraz na liście dostępnych syntezatorów mowy dostępne będą głosy Ivona, które wykorzystują technologie Microsoft Speech API Version 5 wybraną w poprzednim kroku. Wybieramy głos, zatwierdzamy i gotowe.

Pozdrawiam słonecznie
Patryk Doering

2012/03/24 18:07 - 2013/05/01 11:18 #3 przez Jozef
Dziękuję, zadziałało.

Dodatkowym 3 krokiem jest zapisanie ustawień, inaczej NVDA nie zapamięta nowo wybranych opcji.

Udało mi się włączyć głos Agaty 22 khz, innych niestety mi nie znalazło, a mam w Expressivo zainstalowane głosy takie jak Ewa czy Jacek w wersjach 1.3.2.

2012/03/24 20:27 #4 przez Patryk Doering
Głosy Ivona w wersji 1.3.2 (16khz) nie zadziałają z NVDA. Można korzystać z nich wyłącznie w Expressivo. Głosy w wersji 22khz i Ivona 2 można podpiąć już pod dowolny czytnik ekranu. Mogę jedynie poradzić upgrade głosów do najnowszej wersji. Po aktualizacji głosy Ivony zadziałają w NVDA.

Pozdrawiam słonecznie
Patryk Doering

Moderatorzy: Patryk Doering

Panel Użytkownika

Zapamiętaj mnie

Zarejestruj się

Filmy o NVDA

Pokaż wszystkie filmy