× Pomoc w obsłudze NVDA, instalacji programu, konfiguracji i użytkowaniu.

Pytanie NVDA a Nokia PC Suite lub Nokia Suite

2012/09/07 21:18 - 2013/05/01 11:03 #1 przez Jarosław Ciszek
Witam.

Czy ktoś mógłby napisać coś o współpracy NVDA z programem Nokia PC Suite albo niby nowocześniejszym Nokia Suite. Ja próbowałem zainstalować te programy przy użyciu NVDA - bez powodzenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2012/09/08 11:04 #2 przez Patryk Doering
Tak, z tymi aplikacjami NVDA ma problem. Do tej pary programów można dorzucić jeszcze OVI i PC Kompanion. Aplikacje te posiadają obszary, z którymi NVDA daje sobie radę (takimi jak np. menu PC Suite), jednak spora część wymienionych aplikacji jest po prostu głucha. Cóż są firmy, które kwestie dostępności swoich aplikacji mają w głębokim poważaniu, firmy Nokia i Sony są tego najlepszym przykładem.

Pozdrawiam słonecznie
Patryk Doering

2012/09/08 13:54 - 2012/09/08 18:36 #3 przez Jarosław Ciszek
Dziękuję za odpowiedź. Dodam jeszcze, że z rzeczonymi tu programami również źle sobie radzi komercyjny Window-Eyes (wersja 7.2). Podobno nowsze wersje W-E (7.5.3) dają sobie z nimi radę. Ale nie wiem czy to prawda. Słyszałem też, że można zainstalować jakiś dodatek o nazwie QT Support, ale skąd go pobrać i w ogóle co to jest? Podobno mając ten dodatek można pracować samodzielnie z Nokia PC Suite. Przynajmniej jeśli chodzi o komercyjny W-E. Pozdrawiam, Jarek

Moderatorzy: Patryk Doering

Filmy o NVDA

Pokaż wszystkie filmy