Przyłącz się

Dołącz do naszej społeczności. Rozwijaj swoją sieć kontaktów i poznaj ludzi korzystających z NVDA.

Lowca Androidow odpowiedział(a) w temacie 'Vocalizer dla NVDA' na forum. 13-04-2018

@Patryk dzięki, ale to musiał być jakiś błąd w wyświetlaniu bo tekst skopiowalem ze strony SHIFT+Strzałka w prawo
Wkleiłem to co skopiowalem.

Co do wtyczki - tak wtyczka działą tylko co z tego kiedy nie daje głosu hehe.
Najgorsze jest to, ze nie można tego przetestować, nie usłyszeć, ale fizycznie potestować jak to będzie funkcjonowało wraz z NVDA - wydać 400 zł i nie korzystać to nie sztuka, a grosz też nie mały.

Czytaj więcej...

Patryk Doering dodał(a) film 13-04-2018

Zmienia Życie: Historie z darmowym czytnikiem NVDA

To już 11 lat! NVDA: Wolne oprogramowanie wzmacniające pozycję ludzi niewidomych na całym świecie Oprogramowanie NVDA (czytnik ekranu) umożliwia osobom niewidomym i niedowidzącym na całym świecie korzystać z komputerów w sposób niezależny. W tym...

Grzegorz Koczut odpowiedział(a) w temacie 'Vocalizer dla NVDA' na forum. 13-04-2018

Hej
wydaję mi się,że vocalizer jako wtyczka powinno działać ok,ale jako sam głos np.z harpo już nie.Pozdro

Czytaj więcej...

Patryk Doering odpowiedział(a) w temacie 'Problemy na stronie NVDA' na forum. 13-04-2018

Hej Łowco,
formularz logowania jest wyświetlany obecnie na każdej podstronie dla użytkowników niezalogowanych. Możesz dostać się do niego przechodząc po nagłówkach "h" lub po polach edycyjnych "e". Dodatkowo można logować się przez Facebook, Twitter i Google+. Wystarczy kliknąć w odpowiedni odnośnik dostępny pod formularzem logowania. A jeśli to mało to na forum pod wpisem są linki do stron logowania i rejestracji. Dostęp do strony logowania jest stały i niezmienny: www.nvda.pl/logowanie . Dodaj go sobie do zakładek i problem masz rozwiązany.

Czytaj więcej...

Patryk Doering odpowiedział(a) w temacie 'Vocalizer dla NVDA' na forum. 13-04-2018

Hej Łowco,
połączyłeś 2 artykuły w jeden:

- Szybki start z NVDA:
www.nvda.pl/aktualnosci/23-szybki-start-z-nvda

- Już jest - Vocalizer dla NVDA:
www.nvda.pl/aktualnosci/...-jest-vocalizer-dla-nvda

Niestety trzeba je czytać oddzielnie :).

Czytaj więcej...

Lowca Androidow utworzył(a) nowy temat ' Problemy na stronie NVDA' na forum. 13-04-2018

Są problemy z działaniem na stronie NVDA, z poruszaniem się po niej, logowaniem.
Uważam, że powinien być najnormalniejszy odnoścnik - zaloguj się/zarejestruj się, a nie to co jest aktualnie wyskakujące okienko któe np. u mnie nie jest czytane przez NVDA, Win 10 Home, jak rónież Win 10 Pro (w pracy) w obu przypadkach Fierfox Quantum najnowszy oraz NVDA 18.1.1
Wciskam przycisk koło szukajnki i pojawia mi się okienko z loginem i hasłem i muszę się posługiwać myszką inaczej nie da rady - powinno być normalnie tak jak było przed zmianami - dodatkowo można było sobie dodać stronę logowania do ulubionych - teraz takiej opcji nie ma, bo to nie strona.
To raz, a dwa - zakłądam nowy wątek i domyślnie kursor jest w plu Tytuł, ale jak odruchowo kliknę tabulator to przechodzę do okna gdzie wpisujemy treść posta, niestety Shift+Tab nie powraca do wiersza gdzie mogę wpisać tytuł wątku - coś z tym należałoby zrobić.

Czytaj więcej...

Lowca Androidow utworzył(a) nowy temat ' Vocalizer dla NVDA' na forum. 13-04-2018

Witam.
Założeyłem ten wątek, aby wyjaśnić rozbierzności w inforamcji o vocalizerze dla NVDA.
Na stronie głównej jest napisane:

"Bez znaczenia jest to czy masz zainstalowany NVDA na swoim komputerze czy nosisz go zawsze przy sobie na pamięci przenośnej USB. zawsze do swojej "

czyli wynika z tego, że mogę sobie zainstalować vocalizer na penie i będę miał realspeak na zawsze przy sobie, a rzeczywistość jest inna.
Kontaktowałem się w tej sprawie z adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i otrzymałem informację, że niestety nie będzie to funkcjonować w wersji przenośnej j- jedynie na komputerze na którym mamy zainstalowany silnik Vocalizer Expressive w przeciwnym razie głos nie działa.

Jak to w końcu jest z tym przenośnym pendrakiem z NVDA i zainstalowanym głosem "ludzkim"

Czytaj więcej...

Lowca Androidow odpowiedział(a) w temacie 'Zmiany na stronie www' na forum. 31-03-2018

Wyczyściłem pamięć przeglądarki i nic. Owszem na przycisk udało mi się wejść, kliknąłem i pojawiło się okienko logowania, ale jak śmigałem strzałkami czy tabulatorem to nie po tym okienku ale pod spodem - po stronie - czyli po zakładkach, a na pole nazwy użytkownika i hasła nie mogłęm wejść, musiałem myszką się wspomóc. Wcześniej nie miałęm takich problemów.

Czytaj więcej...

Patryk Doering odpowiedział(a) w temacie 'Zmiany na stronie www' na forum. 31-03-2018

Witaj Łowco.
Modyfikacji uległa wyłącznie strona główna. Dodana została wyszukiwarka oraz górne menu. Reszta serwisu działa jak wcześniej. Opróżnij pamięć przeglądarki i powinno być OK.

Czytaj więcej...

Lowca Androidow utworzył(a) nowy temat ' Zmiany na stronie www' na forum. 31-03-2018

Witam.
Znowu nastąpiły zmiany na stronie www. Zawsze się zastanawiałem o co w tym wszystkim chodzi. Jest dobrze, potem ktoś poprawia i jest do gorzej, człowiek się przyzwyczaja i znowu zmiana i jest do bani. Po co zmieniać coś co funkcjonuje? Tylko po to, aby pokazać, że coś się dzieje? Jak na stronach producentów, firm czy sklepów to jeszcze jestem w stanie zrozumieć to na forach społecznościowych, a tym bardziej przeznaczonych dla niewidomy - nie jestem w stanie zrozumieć.

Jak mam aktualnie dostać się do panelu użytkownika? MIałem w zakładkach link do panelu użytkownika, teraz ten link przenosi mnie do strony głównej.
W prawym górnym rogu jest przycisk - w zaden sposób nie mogę na niego przejść z klawiatury, dochodzę do szukajki, a potem już lecą zakładki.
Z kolei jak kliknę myszką w ten przycisk rozwija się małe okienko i czyta mi tylko mój login, a przycisków poniżej już nie. Jak najadę myszką na dany przycisk jedynie dymek wyskakuje, klawiaturą w ogóle nie mogę się po tym okienku poruszać.

Czytaj więcej...

Panel Użytkownika

Zapamiętaj mnie

Zarejestruj się

Filmy o NVDA

Pokaż wszystkie filmy

Menu Klub