× W miejscu tym znajdziesz informacje o aktualnych wersjach programu NVDA jak i o trwających pracach nad nowymi wydaniami aplikacji. Bądź zawsze na bierząco, odwiedzaj to forum.

Pytanie NVDA 2017.4 i komunikator WTW

2017/12/10 19:04 - 2017/12/10 19:12 #1 przez Lowca Androidow
Witam.

Napisałem ten wątek bo chciałem podzielić się informacją, że najnowsza wersja NVDA (2017.4) współpracuje z komunikatorem WTW.

Używam tego komunikatora od dawna - ma protokół GG i do tej pory musiałem się gimnastykować podczas czytania, a po wejściu nowej wersji mogę już słuchać odbieranych wiadomości. Nowy NVDA czyta nie tylko okienko do wpisywania wiadomości, ale i wiadomości odebrane czego nie było jeszcze w 2017.3.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2018/01/19 11:27 #2 przez Patryk Doering
To dobra wiadomość. Dzięki za informację Łowco. Z drugiej strony zaskoczyłeś mnie tym, że korzystasz z GG. Myślałem, że ten komunikator już przeszedł do historii :)

Pozdrawiam słonecznie
Patryk Doering

2018/01/19 20:09 #3 przez Lowca Androidow
W dobie FB tak, GG zeszło na plan dalszy, ale ja mam tam jeszcze kilku znajomków którzy się ze mna czasem komunikują.
Mam też kilku ludzików, którzy tam się odzywają w razie potrzeby, keidy coś im nawali w systemie no i krzyczą o ratunek hehe.

Wstawiłem powyższą informację o WTW, ale w dniu dzisiejszym siedzę już na komunikatorze Miranda - jest bardziej przystosowany dla niewidomych. Obsluguje progokół GG j FB, wprawdzie nie korzystam z FB, ale GG jest łatwiejsze w obsłudze, tzn wygodniejsze, lepiej czyta - mniej się trzeba naklikać.
Nie jest może intuicyjny w konfiguracji, ael WTW też nie.

Moderatorzy: Patryk Doering

Panel Użytkownika

Zapamiętaj mnie

Zarejestruj się

Filmy o NVDA

Pokaż wszystkie filmy