× W miejscu tym znajdziesz informacje o aktualnych wersjach programu NVDA jak i o trwających pracach nad nowymi wydaniami aplikacji. Bądź zawsze na bierząco, odwiedzaj to forum.

Pytanie NVDA 2017.4 portable, a Windows 7

2017/12/27 15:37 - 2017/12/27 18:43 #1 przez Lowca Androidow
Witam.
NVDA 2017.4 według opisu ma być kompatybilny z Windows 7 z sp1, nie wiem jak instalacyjna, ale wersja portable nie jest. Tzn. czyta mi jakieś głupoty, dawno jestem już na innym katalogu, a ta czyta mi właściwości dysku C.

Poza tym nie działają ustawienia zapisane. Mam ustawiony capslock jako NVDA i nie funkcjonuje, jedyne co pamięta to prędkość czytania. Jest to na pewno związane z wersją NVDA, bo jak przepiąłem pendraka i uruchomiłem wersję 2017.3 portable to wszystko śmiga jak należy.

To tak informacyjnie dla tych co chodzą między różnymi komputerami. Warto mieć osobnego pendraka z wersją 2017.3.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2018/01/19 11:53 #2 przez Joanna Doering
Miałam okazję przetestować Twój problem i niestety wychodzi, że to nie jest jednostkowy przypadek. Problem zgłoszony. Może rozwiązanie problemu wejdzie do v2018.1.

2018/01/19 19:57 #3 przez Lowca Androidow
Zupełnie inaczej się zachowuje NVDA portable uruchomiona w trybie administratora - prawy myszy na nvda.exe i "uruchom jako administrator"
Np. przy próbie czytania Total Commandera NVDA uruchomiona w trybie normalny czyta "nieznany, nieznany...
, w trybia dministratora czyta prawidlowo, ale za to miałem problem z czytaniem stron www bo czytał mi tylko początek strony, a nie chciał przechodzić niżej strony. Największe problemy z NVDA zaczęły się kiedy pojawił się Windows 10 ze swoimi zmianami które wymusily zmiany w NVEA

Moderatorzy: Patryk Doering

Panel Użytkownika

Zapamiętaj mnie

Zarejestruj się

Filmy o NVDA

Pokaż wszystkie filmy