× W miejscu tym znajdziesz informacje o aktualnych wersjach programu NVDA jak i o trwających pracach nad nowymi wydaniami aplikacji. Bądź zawsze na bierząco, odwiedzaj to forum.

Pytanie Konwerter do audio w NVDA

2018/01/07 18:45 - 2018/01/07 19:27 #1 przez Lowca Androidow
Witam.

A co sądzicie, aby dodać możliwość konwertowania plików txt do audio - jakaś wtyczka do NVDA umożliwiająca takie możliwości?

Tak są programy do tego, np. Balabolka, ale ona nie widzi syntezatorów NVDA. Mając np. Vocalizer Zosia można byłoby sobie konwertować książki txt do audio tym głosem, aktualnie jest to niemożliwe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2018/01/19 11:48 #2 przez Joanna Doering
Moim zdaniem to całkiem dobry pomysł. Może znajdzie się ktoś chętny do stworzenia takiego dodatku.

Ja swojego czasu korzystałam z programu Expressivo. Szkoda, że przeszedł już do historii.

2018/01/19 20:05 #3 przez Lowca Androidow
Balabolka ma to do siebie, że jest darmowa i ma spore możliwości konfiguracyjne.
Tu oczywiście nie chozi, aby ktoś stworzył giganta, prosta wtyczka z kilkoma podstawowymi ustawieniami jak:
* Tempo czytania (żeby nie było tak, że konwertuje z prędkością ustawioną domyślnie w NVDA)
- wybór syntezatora - mile widziana opcja wyboru zewnętrznych syntezatorów np. SAPI
- głośność, choć ta akurat nie jest aż tak istotna - może być na maxa
- konwerter nie musi być rozbudowany - wystarczy żęby konwertował do mp3 - tak sądzę bo ten plik w razie potrzeby można przekonwertować sobie już na inny, ale jest to format obsługiwany przez większość urządzeń

Chodzi o to, że mając taki dodatek w NVDA mamy pewność, żę nasz czytnik ekranu odczyta nam wszystkie pozycjie ustawień i przyciski, będzie to dostosowane do nas niewidomych.

Moderatorzy: Patryk Doering

Panel Użytkownika

Zapamiętaj mnie

Zarejestruj się

Filmy o NVDA

Pokaż wszystkie filmy