× W miejscu tym znajdziesz informacje o aktualnych wersjach programu NVDA jak i o trwających pracach nad nowymi wydaniami aplikacji. Bądź zawsze na bierząco, odwiedzaj to forum.

Pytanie NVDA 2018.1

2018/03/08 13:24 #1 przez Lowca Androidow
NVDA 2018.1 was created by Lowca Androidow
Witam.
Pojawiła się nowa wersja NVDA w wersji 2018.1
Nadal dźwięki NVDA są na maksymalnym poziomie nawet w momencie przyciszenia mowy.
Może niekoniecznie muszą się przyciszać kiedy przyciszamy mowę, ale może dodać do menu ustawienia dźwięków gdzie można by było ustawić poziom głośności dźwięków.
Mogłoby być pole do zaznaczenia które automatyzowałoby tą głośność - jak przyciszamy mowę automatycznie reszta dźwięków się przycisza. Oczywiście opcjonalnie bo byłaby możliwość ustawiania poszczególnych dźwięków:
Głośność dźwięku uruchamiania i wyłączania
Głośność dźwięku kopiowania
Głośność dźwięku wypakowywania/pakowania
Głośność fokusa
...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2018/03/10 14:26 #2 przez Lowca Androidow
Replied by Lowca Androidow on topic NVDA 2018.1
Witam.
Kolejny błąd który nie został naprawiony.
Kopiując pliki wyskakuje komunikat, że plik któy kopiujemy jest plikiem systemowym i mamy do wyboeru tak lub nie oraz pole do zaznaczenia, aby zastosował wybór do wszystkich plików - po oknie tym nie da się chodzić. To znaczy możemy się poruszać tabulatorem, ale NVDA nic nie gada więc nie wiemy w któym miejscu jesteśmy.
Na samym początku po pojawieniu się okna mamy komunikat, że TAK to alt + T, ale potem już nic nie gada, bywa, że tych plików jest więcej i trochę to uciążliwe tak klikać alt+t - miło by było gdyby NVDA rozpoznawał to okno i czytał.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Patryk Doering

Filmy o NVDA

Pokaż wszystkie filmy